Komputerowe karty DVR

Strona główna  »  Artykuły  »  Komputerowe karty DVR


Komputerowe karty DVR
Komputerowe karty DVR z serii GV-800/8 PCI-E firmy Geovision to wyspecjalizowane urządzenia dozorowe, które zostały stworzone na potrzeby współczesnych systemów telewizji dozorowej. Za pomocą kart komputerowych GV-800/8 PCI-E  służących do cyfrowego zapisu w systemach monitoringu wizyjnego możemy obsługiwać równocześnie 8 kanałów video i 4 kanały audio.
Dzięki możliwości rejestracji nie tylko sygnałów wizyjnych ale także fonicznych mamy możliwość stworzenie funkcjonalnego systemu nadzoru wizyjnego z elementem monitoringu akustycznego. W przypadku prezentowanej karty DVR rejestracja obrazu z podłączonych kamer CCTV odbywa się z szybkością 100 klatek na sekundę (PAL) co umożliwia uzyskanie płynnego i czystego obrazu w wysokiej jakości. Na wyposażeniu omawianego produktu można znaleźć kilka technik kompresji sygnałów wideo: MPEG4, Wavelet, GeoMPEG-4, Geo H264 lub Geo Mpeg4 ASP. Możliwość wyboru techniki kompresji sprawia, że karta GV-800/8 PCI-E jest w stanie spełnić oczekiwania jakościowe każdego użytkownika. Praca w technologii Triplex karcie DVR na jednoczesną realizację zapisu obrazu z kamer, podglądy oraz odtwarzania nagrań archiwalnych. Dodatkowym plusem karty komputerowej DVR GV-800/8 PCI-E firmy Geovision jest wbudowany moduł sieciowy Ethernet.

Inne cechy użytkowe i możliwości karty DVR GV-800/8 PCI-E:

  • Zdalny podgląd i konfiguracja z poziomu sieci IP - obraz z obsługiwanych przez kartę kamer CCTV można podglądać za pomocą systemowej przeglądarki Internet Explorer oraz za pomocą programu DMMultiView (dodatkowo możliwość konfiguracji ustawień karty DVR)
  • Sterowanie kamerami szybkoobrotowymi PTZ różnych producentów
  • Nagrania wideo można zabezpieczyć za pomocą znaku wodnego
  • Oprogramowanie w języku polskim (intuicyjny interfejs użytkownika)
  • Możliwość integracji z innymi systemami zabezpieczeń np. z systemami sygnalizacji włamania i napadu
  • Aplikacja Wach dog, która restartuje system po chwilowych spadkach napięcia
  • Automatyczne powiadamianie o alarmach na wcześniej zdefiniowane adresy e-mail lub telefony komórkowe (wiadomość sms)
  • Nowoczesna magistrala PCI-Express służąca do połączenia karty DVR do płyty głównej komputera