Inteligentne systemy wideodomofonowe

Strona główna  »  Artykuły  »  Inteligentne systemy wideodomofonowe


Inteligentne systemy wideodomofonowe

Nowoczesne systemy wideodomofonowe pozwalają nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo domowników, ale również zarządzać automatyką budynkową, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie efektywności zarządzania mediami. System wideodomofony może nie tylko odpowiadać za sterowanie elektrozaczepem oraz odbieranie rozmów audio/wideo, ale również pozwoli nam sterować roletami, oświetleniem, ogrzewaniem lub bramą wjazdową. Uzupełnieniem systemu jest aplikacja mobilna na telefon, dzięki czemu możemy zdalnie sterować wszelkimi urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca. Z tego względu postanowiliśmy przygotować krótki artykuł na temat inteligentnych systemów wideodomofonowych. 

Inteligentne rozwiązania w domuW dzisiejszych czasach co raz częściej słyszy się o inteligentnych rozwiązaniach do zarządzania automatyką budynkową. Jaki związek mają one z systemami wideodomofonowymi? Dzięki możliwościom nowoczesnych urządzeń możemy swobodnie rozbudowywać naszą instalację, integrować z innymi systemami zabezpieczeń, a także systemami do automatyki budynkowej. W efekcie otrzymujemy jeden skalowalny system, który dopasowany jest do naszych potrzeb oraz specyfiki budynku. Oprócz komfortu użytkowania i korzyści prewencyjnych możemy dużo efektywniej zarządzać mediami w naszym domu, przede wszystkim oświetleniem i ogrzewaniem. Z poziomu wideomonitora będziemy mogli zmienić temperaturę w domu, wyłączyć oświetlenie lub stworzyć scenariusze sytuacyjne (kilka czynności jednocześnie).Interfejs w nowoczesnym panelu wewnętrznym


Poprzez zintegrowany system wideodomofonowy pozwoli lepiej zarządzać energią w domu oraz ogrzewaniem. W normalnej sytuacji ciężko będzie nam zmniejszyć temperaturę w całym domu pod naszą nieobecność (ciągła ingerencja w pracę kotła). Podobna sytuacja jest z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do poszczególnych pomieszczeń. W ten sposób użytkownik będzie mógł dowolnie zaprogramować urządzenia na pracę w określonym harmonogramie i dostosować komfortową temperaturę w trakcie nieobecności oraz obecności domowników. Podobna sytuacja będzie miała z oświetleniem, którym możemy zarządzać z poziomu telefonu komórkowego. Ile razy zdarzyło nam się wyjść z domu i zapomnieć zgasić światła w jednym z pomieszczeń? System automatyki budynkowej pozwoli nam raz na zawsze pozbyć się tego problemu, czego efektem będą dużo mniejsze rachunki za gaz i prąd. 


Atutem nowoczesnych systemów wideodomofonowych jest możliwość programowania scenariuszy zdarzeń. W ten sposób system będzie automatycznie wykonywał kilka czynności w ramach jednego zaprogramowanego zdarzenia, np. wyjście z domu pozwoli nam zgasił światło, włączyć alarm, otworzyć bramę wjazdową i zmniejszyć ogrzewanie.


Możliwości zarządza systemem z poziomu aplikacji mobilnej na 

telefon komórkowy

.